Milyen kezeléseket nyújt egy profi gyógymasszőr Budapesten?

Sokaknak jelent még a mai napig újdonságot, hogy a különböző izom és ízületi eredetű problémákon nem csak a gyógytorna segíthet, hanem a gyógymasszázs is. Abban az esetben, ha a mozgásszervi panaszok huzamosabb időn belül nem javulnak pihenés hatására, érdemes orvoshoz fordulni, aki tanácsot tud adni, milyen vizsgálatokra van szükség, és milyen lehetőségek vannak a gyógyulás érdekében. Milyen kezeléseket nyújt egy profi gyógymasszőr Budapesten?

Mi a különbség a gyógymasszázs és a gyógytorna között?

Annak ellenére, hogy mind a két kezelés a fizioterápia csoportjába tartozik, van különbség közöttük. A gyógymasszázst csak orvos írhatja fel, és sokkal inkább a gyógytorna egy kiegészítő terápiájaként lehet rá tekinteni. Ezeken a kezeléseken a gyógymasszőr rendkívül aktívan részt vesz a munkába, speciális fogásokat, nyomásokat hajt végre a bőrfelszínen, melyeknek hatására beindul a test öngyógyító képessége. Sokszor már néhány alkalmas kezelés is elég lehet ahhoz, hogy az állapotjavulás megkezdődjön.

Milyen kezeléseket nyújt egy profi gyógymasszőr Budapesten?

A gyógymasszázsnak több célja is van. Elsődlegesen fontos, hogy a fájdalmat enyhíteni tudják, de ezen túlmenően a problémás terület izmainak fellazítása, a helyi keringés serkentése, valamint a stressz oldása is a cél. Milyen kezeléseket nyújt egy profi gyógymasszőr Budapesten? Egy gyógymasszőr különböző technikákat alkalmaz a hatékony kezelés érdekében. Több fajta gyógymasszázs is létezik. A svéd masszázs, a Szegment masszázs, a kötőszövet masszázs, és a nyirokmasszázs mind- mind a gyógymasszázs csoportjába tartozik.

Mely problémákra ajánlják a gyógymasszázst?

Nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy a gyógymasszázst csak orvosi ajánlásra lehet elkezdeni. Olyan problémákra nyújthat megoldást, mint a hát- vagy nyakfájdalom, a keringési problémák, a feszes izomtónus, a reumás betegségek és az idegrendszeri problémák. Ahogy azt majd a fenti linken található budapesti gyógymasszázst is kínáló rendelő oldalán látni fogod, a kezelés első lépése mindig egy anamnézis felállítása. Ilyenkor alaposan kikérdezik és megvizsgálják a pácienseket. A kiértékelt eredmények alapján pedig már egyértelműen látszódni fog, hogy a gyógymasszázs vagy a gyógytorna lesz- e a legjobb választás az adott panaszokra.

Mikor nem ajánlják a gyógymasszázst?

Vannak konkrétan olyan betegségek, tünetek, amikor az orvos nem fogja javasolni ezt a kezelést. Ilyen például, ha valaki akut gyulladással küzd, cukorbeteg, vérzékeny, infarktusa volt, magas a vérnyomása, vagy ha daganatos megbetegedés áll fenn. A gyógymasszázs alatt a masszőr által alkalmazott speciális fogások közül lehetséges, hogy néhány fájdalmasabb lesz a problémás területen, de éppen ennek köszönhetően felgyorsulhat majd a gyógyulási folyamat. Keresd bizalommal a Gyógytornászom rendelő oldalát és tudd meg, hogy milyen kezeléseket nyújt egy profi gyógymasszőr Budapesten!